Aya İzi

Wu Wei Tao Dans

Bedeninizde bilinçli ya da bilinçsiz her hareketin beyninizde bir düşünce ya da eylemsel merkezi harekete geçirdiğini biliyor musunuz? 

Günlük dans pratiği sizi Wu Wei haline sokar...

TAO

Belki de Bruce Lee’nin filmlerinin gişe rekorları kırması nedeniyle batı insanı gözünü Uzakdoğu’ya çok keskin bir biçimde çevirdi son yıllarda. O eşsiz dövüş ustasına öykünenlerin çoğu sadece dövüş öğrenmek istiyordu. 

Oyun Alanında Türkiye Adı Verilen Yerde

Bugün takvimler, “Tarihiniz 2 Nisan 2014” diyor. Tam da şimdi Başbakan’ın “ayaklanıyorlar” dediği neslin kısa bir zaman sonra, “ülkenin yakın tarihi” diye okuyacaklarının içinde, yani oldukça önemli bir dönüşüm tarihi oluşurken ...

Oyum Hayırlı Olsun

CHP Genel Başkanı Kılıçdaoğlu’nun reklamlarda söylediği “ben CHP’li AKP’li diye ayırmam” söylemini ilk duyduğumda tebrik ederken henüz CHP oylarının yükselmeye başladığını da fark etmemiştim. Ancak herkese: “Bakın Kılıçdaroğlu söylemini değiştirdi, BİR’lik bilinci ile konuşmaya başladı.

Neden Hastalanıyoruz?

Çocukken çok hastalıklıydım. Her yıl en az iki kez bronşite yakalanır, ciğerlerim sökülürcesine öksürür dururdum. Henüz 8 yaşında küçücük bir çocukken akciğerlerimde dumanlanma olmuş, zafiyet teşhisi ile yaklaşık bir ay evden dışarı çıkmama izin verilmemişti.

Kriz Döneminde Yönetim

Sistemsel Dizimleme ve Ruhun Aklı ile Yürümek yöntemlerinin yaratıcısı Bert Hellinger, tüm kadim bilgilerin tartışmasız öngördüğü bir gerçeğe parmak uzatıyor. “Hayattaki başarı anne ile iyi ilişkiler kurmaktan geçer, kendisini annesinden büyük gören kaybetmeye mahkûmdur” diyor.

Karma Sorumluluk ve Ben

Kendi sınırlarımı yeterince iyi belirlemeyip

başkalarının kendinde sınırsızlık hakkı görmesine sebep OL’dum.

Her Şey İnsan İçin... (Mi?)

İnsanı diğer canlılardan ayıran üç önemli özellik var. Düşünme, düşündüğünü yaratma isteği ve bunu madde dünyasında gerçekleştirebilme becerisi. Sanıyorum Ademoğlu’na “kendini dünyanın tartışmasız efendisi” zannettiren de bu yetenekler.

Ben İhlalim

Dünya nüfusu 7 milyarı geçmiş durumda. Tüketim giderek artıyor ve alışılagelmiş, Dünya Ana’nın kalbinden koparılarak kullanılan kaynaklar da giderek azalıyor. Geliştirilen, geri dönüşüm de dahil bütün projeler bırakın kaynakların artmasını, korunmasına bile yetmiyor.

 

Ürün

Fiyat

Adet

Toplam

TOPLAM
0 x 0,00 ₺
KDV Dahil